چرخیدن – نوبت مردانه زندگی سبک زندگی

چرخیدن – نوبت: مردانه زندگی سبک زندگی مد و لباس راهنمای خرید و نگهداری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نباید جهت سرمایه های نمادین کشور محدودیت ایجاد کنیم / جهانگیری

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه سرمایه های نمادین کشور جهت روزهای هرگز به کار می آیند، اظهار کرد: از این سرمایه های نمادین کشور باید به خاطر ایران، انقلا

نباید جهت سرمایه های نمادین کشور محدودیت ایجاد کنیم / جهانگیری

جهانگیری: نباید جهت سرمایه های نمادین کشور محدودیت ایجاد کنیم

عبارات مهم : ایران

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه سرمایه های نمادین کشور جهت روزهای هرگز به کار می آیند، اظهار کرد: از این سرمایه های نمادین کشور باید به خاطر ایران، انقلاب و رهبری حفاظت کنیم و مرتبا جهت آنها محدودیت ایجاد نکنیم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری صبحگاه امروز – 6 آبان ماه 96 ـ در مراسم افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها که در مصلای پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، با بیان اینکه نمایشگاه مطبوعات میدان گفت وگو به خاص در ارتباط با حوزه عمومی کشور هست، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه مطبوعات فرصتی است که طی آن از ظرفیت های مطبوعات و رسانه های مکتوب هم مردم و هم مسئولین بهره می برند.

نباید جهت سرمایه های نمادین کشور محدودیت ایجاد کنیم / جهانگیری

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه مطبوعات با شاخصه هایی که دارد مانند کوچه های باریک آشتی کنان باعث می شود که در این مکان همه با یکدیگر یکجا جمع شوند، کنار هم می نشیند و با یکدیگر گفت وگو می کنند و مطمئنا با این گفت وگوها بر ظرفیت تحمل کشور و همچنین مطبوعات در سطوح متفاوت ملی و محلی اضافه می شود.

معاون اول رییس جمهور گفت: به عنوان مسئول بخش اجرایی کشور مراتب سپاس و تقدیر دولت و شخص آقای رییس جمهور را از یکایک اصحاب رسانه که تلاش می کنند فضا را جهت توسعه و پیشرفت کشور مهیا کنند صمیمانه اعلام می کنم. همچنین هم از دولتمردان و هم از شهروندان عزیز دعوت می کنم که در این یک هفته در این میدان گفت وگو حضور یابند و در جریان پرسشها قرار بگیرند و تلاش کنند که فضا را جهت گفت وگو مهیاتر نمایند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه سرمایه های نمادین کشور جهت روزهای هرگز به کار می آیند، اظهار کرد: از این سرمایه های نمادین کشور باید به خاطر ایران، انقلا

جهانگیری با تاکید بر اینکه همه وظیفه داریم که جایگاه و نقش مطبوعات و رسانه را در اندازه واقعی خود بشناسیم، اظهار کرد: همه وظیفه داریم که حس همدلی و هم نظری با رسانه ها ایجاد کنیم گرچه گاهی اوقات ممکن است یک رسانه طوری واکنش‌ها کند که ما نپسندیم ولی ما نباید از رسانه دوری کنیم و یا خدای نکرده به رسانه هراسی روی آوریم.

وی با بیان اینکه از رسانه نباید ترسید، افزود: باید با رسانه کار کرد حتی اگر زبان نقد او خیلی تند باشد. رسانه و مطبوعات محل آگاهی دادن و نقد صحیح و ترویج اخلاق و انصاف است نه میدان بی اخلاقی و بی انصافی و روزنامه مزرعه دوستی است نه کشتزار نفرت.

معاون اول رییس جمهور گفت: رسانه میدان دوستی و محل انسجام و همبستگی ملی است و نه محل دشمنی و واگرایی و جامعه امروز ما نیز به شدت به رسانه با این شاخصه ها نیازمند است.

نباید جهت سرمایه های نمادین کشور محدودیت ایجاد کنیم / جهانگیری

به گزارش ایسنا، جهانگیری در ادامه با بیان اینکه دولت وجود رساانه های مستقل، حساس، سریع و شجاع را هم به سود جامعه و هم به سود خود می داند، اظهار کرد: نقد رسانه ها بزرگ ترین سرمایه ای است که در اختیار مسئولان جهت اداره کشور قرار می گیرد. در همین زمینه هر کس نتواند نقد رسانه های رسمی کشور را تحمل کند حتما به راه اشتباه خواهد رفت و در این اشتباه نیز منابع کشور را به در خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه هنر مطبوعات و رسانه ها این است که در وقت مناسب زنگ ها را به صدا در آورند تا مسیرهای اشتباه موجود در جامعه اصلاح شود، خاطرنشان کرد: جامعه و نظام نیازمند مطبوعات، خبرگزاری و رسانه هایی است که مورد وثوق باشند و مرجعیت سیاسی و اجتماعی در جامعه داشته باشند. همه به دنبال چنین مطبوعاتی حرکت خواهند کرد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه سرمایه های نمادین کشور جهت روزهای هرگز به کار می آیند، اظهار کرد: از این سرمایه های نمادین کشور باید به خاطر ایران، انقلا

معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم فراهم بودن امنیت شغلی جهت اصحاب مطبوعات، گفت: اصحاب مطبوعات اعم از مدیر مسئول، سردبیر، دبیر، خبرنگار، عکاس و … نیازمند امنیت روانی و شغلی هستند و ما به عنوان دولت مکلفیم در این راستا تلاش کنیم. دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه در این چارچوب بااهمیت ترین وظیفه بر عهده ارزش این است که تلاش کنند تا با قانون، مطبوعات در متن جامعه قرار بگیرند و تلاش نکنند با استفاده از قانون، مطبوعات را از متن به حاشیه ببرند.

جهانگیری تاکید کرد: روزنامه نگار شجاع، آگاه، با اخلاق و متخصص نیاز امروز جامعه است و اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی باید در مطبوعات جدی گرفته شود.

نباید جهت سرمایه های نمادین کشور محدودیت ایجاد کنیم / جهانگیری

وی با اشاره به طرح موضوعاتی جهت نظارت بر واکنش‌ها حرفه ای مطبوعات، خاطرنشان کرد: در صنف مهمی مانند پزشکی که با جان مردم سرکار دارد در این زمینه گفته شده است که مسئولیت حرفه ای نظارت، کنترل و برخورد با تخلفات بر عهده خود پزشکان هست. البته در این زمینه مردم نیز حق مراجعه به دستگاه قضایی دارند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: دولت با همین ذهنیت در حال تصویب لایحه شرکت نظام رسانه ای هست. این عنوان بیش از یک سال در کمیسیون مربوطه در دولت بررسی شده است و وارد دستور جلسات هیات دولت شده است است.

جهانگیری با بیان اینکه مسئولان باید از محدودیت ها جهت روزنامه نگاران، تعطیلی هر رسانه و بدون کار شدن شاغلان آن، زیان دهی و عدم اقتصادی اداره شدن مطبوعات دلواپس باشند و جهت این مباحث چاره اندیشی کنند، اظهار کرد: هیچ مجموعه ای با زیان دهی اقتصادی ادامه حیات نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه جوان مرگی مطبوعات به هر دلیلی اعم از سیاسی، اقتصادی و قضایی علامت توسعه نیافتگی کشور هست، گفت: استمرار حیات مطبوعات گوناگون به عنوان علامت مهمی از توسعه کشور است و توسعه نیافتگی مطبوعات روی همه ابعاد توسعه کشور اثر خواهد گذاشت؛ آیا که مطبوعات هم محرک و هم محصول توسعه کشور هستند.

به گزارش ایسنا، معاون اول رییس جمهور در ادامه صحبت های خود در مراسم افتتاحیه بیست و سومین دوره نمایشگاه مطبوعات به بیان انتظارات دولت از مطبوعات کشور پرداخت و گفت: امروز کشور عزیزمان ایران در شرایط خاص و تعیین کننده ای واقع شده است است و وقت ها و تهدیدهای مختلفی پیش روی ماست. به همین جهت نیازمند درک صحیح و واقعی از منافع ملی و وقت های تاریخی پیش روی کشور هستیم و مطبوعات به عنوان نهاد واسط مهم میان جامعه و حکومت، محل مساله شناسی هستند و می توانند به راهکارها و راه حل های واقعی جهت چالش های مهم کشور برسند.

جهانگیری اظهار کرد: انتظار دولت از مطبوعات این است که دولت را در خلق وقت ها و عبور از تنگناهای پیش رو یاری کنند آیا که دولت دستاوردهای بزرگی داشته است.

وی با مقایسه شرایط امروز کشور با سال 92، خاطرنشان کرد: مقایسه کنیم و ببینیم در سال 92 در سیاست خارجی و موقعیت کشور در فضای بین المللی کجا بودیم و امروز کجا قرار داریم؛ چقدر در گذشته تلاش می کردیم که در برابر صداهایی که علیه کشور عزیزمان ایران بلند می شوند، صداهایی در حمایت از کشور عزیزمان ایران در دنیا بلند شود ولی امروز حتی زمانیکه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران فریاد می زند کشورهایی که با او هم صدا می شوند انگشت شمار هستند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: امروز تلاطم اقتصادی به شتاب اقتصادی و همچنین رشد منفی به رشد مثبت و عدم اشتغالزایی به اشتغالزایی جهت 600 تا 700 هزار نفر در سال تبدیل شده است هست؛ دولت در این مدت دستاوردهای بزرگی داشته که باید از این دستاوردها در جهت اوج بردن امید و اعتماد مردم استفاده کرد.

جهانگیری با بیان اینکه کسی که به کشور علاقه مند است باید جهت زیاد کردن امید در کشور تلاش کند، تاکید کرد: دولت در تنگناها و محدودیت ها جهت پاسخگویی به نیازهای مردم واقع شده است است و جهت باز شدن دست خود در این مسیر از همه رسانه ها، اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و نهادهای مدنی و احزاب و جریانات سیاسی انتظار کمک دارد و از آنها می خواهد که جهت همکاری جدی در جهت منافع ملی کشور که لازمه رفاه و اصلاح زندگی مردم، رونق بازار کارآفرین کشور است و پیشروی اقتصاد کشور است دست به دست هم دهیم.

وی با تاکید بر اینکه مباحث زیادی جهت تفاهم در کشور وجود دارد، گفت: ما در کشور خود اسلام، ایران، قانون اساسی و امام و رهبری داریم که مورد توافق همه ماست و ذیل این پرسشها می توانیم در مباحث دیگر نیز توافق کنیم.

جهانگیری همچنین با بیان اینکه قالب مطالبات مردم موضوعاتی جدی، عمیق و بحق هست، ادامه داد: باید جهت راهکارهای پاسخگویی و مطالبات مردم در داخل کشور به توافق برسیم آیا که کشور کشور عزیزمان ایران استعداد مقابله با چالش های پیش روی خود را دارد. ما نیاز داریم که به چالش های بزرگی که در منطقه و دنیا پیش روی ماست سیاستی پیش بگیریم که مورد اتفاق همه باشد.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: منطقه ما نیازمند اتخاذ سیاست روشنی از طرف کشور عزیزمان ایران است و سیاستی می تواند موثر باشد که مانند دوره برجام رهبری، قوای سه گانه و جریانات سیاسی از آن حمایت کنند و ما کار را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه ما نیاز داریم که چرخ های اقتصادی کشور سریعتر بچرخد، گفت: امروز اقتصاد کشور عزیزمان ایران راه افتاده است و رشد بالای 12 درصد در سال گذشته و رشد بالای 5 یا 6 درصد طی ماه های نخست امسال در میان منطقه و دنیا جزو رشدهای بالایی است ولی ما به رشدهایی بیش از این ارقام نیازمند هستیم.

جهانگیری با اشاره به نقش رسانه ها در انتقال دستاوردها و کارها انجام شده است از سوی دولت به مردم، اظهار کرد: زبان دولت الکن است و نمی تواند کارهایی که را انجام داده است را با زبان خود به گوش مردم برساند به همین علت از مطبوعات استمداد می طلبیم تا کارهایی را که نظام و دولت انجام می دهد را جهت مردم ترجمه کنند تا مردم احساس کنند که کارهای جدی در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند سرمایه گذاری داخلی و خارجی و ایجاد امنیت و سرمایه گذاری در کشور هستیم، گفت: ما در داخل کشور به بخش شخصی توانمند نیازمند هستیم و همچنین باید با فساد مقابله جدی داشته باشیم که در همه این امور نیازمند حضور و همکاری جدی مطبوعات و رسانه ها هستیم و معتقدیم که ریشه کنی فساد با حضور رسانه های آزاد امکان پذیر هست. رسانه ها در مبارزه با فساد نباید لکنت زبان داشته باشند.

جهانگیری با بیان اینکه باید جهت مقابله با چالش های پیش رو تلاش کنیم تا گروه های اجتماعی و نهادهای مردمی به صحنه بیایند، خاطرنشان کرد: در این زمینه مطبوعات می توانند کارها بسیاری انجام دهند.

وی با تاکید بر لزوم پاسداشت از سرمایه های اجتماعی و نمادین کشور، ادامه داد: سرمایه اجتماعی در این چهار سال نشان داد که می تواند نقشی بسیار مهمتر از سیاستگذاری های کارآمدترین دولت ها جهت کشور انجام دهد آیا که اگر اعتماد مردم به آینده کشور وجود نداشت، امکان بازگرداندن ثبات به اقتصاد کشور امکان پذیر نبود. مردم همچنین علی رغم فضاسازی های آمریکا که جهت از بین بردن ثبات اقتصادی کشور عزیزمان ایران تلاش می کرد با بی اعتنایی خود نشان دادند که به آینده کشور امیدوار هستند.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه سرمایه های نمادین کشور جهت روزهای هرگز به کار خواهند آمد، خاطرنشان کرد: چه اصراری است که به این سرمایه های نمادین کشور چوب حراج زده شود. ممکن است من با صحبت هایم 100 نفر را بسیج کنم، دیگری با صحبت هایش هزار نفر و یکی دیگر با صحبت هایش توانایی بسیج کردن میلیون ها نفر را داشته باشد به همین علت است که باید از سرمایه های نمادین کشور به خاطر ایران، انقلاب و رهبری حفاظت کنیم و مرتبا جهت آنها محدودیت ایجاد نکنیم.

وی در آخر از مطبوعات و کشور درخواست کرد که جهت بکارگیری ظرفیت های کشور و عبور از تنگناهای پیش رو دولت را در امور متفاوت یاری کنند.

واژه های کلیدی: ایران | مطبوعات | رسانه ای | رسانه ها | مطبوعات | جهانگیری | رییس جمهور | سرمایه گذاری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz